четвер, 9 квітня 2020 р.

Назад у майбутнє!
       Продовжую створювати свою нову реальність. Колись, отримуючи диплом спеціаліста у рідному педагогічному інституті ім.А.С.Макаренка, я навіть не уявляла, що колись знову відчую себе справжньою студенткою й викладачем одночасно. Сьогодні трапилося саме так.  Справжня мандрівка назад у майбутнє. Мене запросили на онлайн-заняття до магістрантів  факультету іноземної та слов’янської філології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. Олена Миколаївна Семеног, професор, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри української мови та літератури, запропонувала поділитися з магістрантами своїми поглядами на методику викладання української мови у старших класах. Навіть не уявляла ніколи, що колись матиму можливість не просто виступати перед сучасними студентами, а разом з ними брати участь у такому незвичному, але цікавому форматі роботи! 
    Про що ж можна було говорити з майбутніми вчителям-філологами? Для мене абсолютно зрозуміло: про смачний сучасний урок та його меню. То ж я і рецептами цікавими поділилася, і поспілкувалася, і про академічну доброчесність поговорила з колегами. Час промайнув непомітно, плідно й ефективно.  А я знову себе відчула студенткою, яка під час пари представляє свій освітній проєкт. Неймовірні відчуття, неймовіне спілкування! 
     Щира вдячність Олені Миколаївні за підтримку, досвід, авторитетну думку, за професіоналізм та  приємне спілкування. Дякую студентам-магістрантам за вогник в очах, зацікавленість матеріалом, за те, що надихають на подальші творчі пошуки! Бажаю всім готувати свої уроки із задоволенням, нехай вони будуть смачними для  учнів)



Із відгуків студентів-магістрантів
Карантин для навчання - не проблема!
     У цьому сьогодні переконалися магістранти факультету іноземної та слов’янської філології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. Разом із професором, доктором педагогічних наук, завідувачем кафедри української мови та літератури Оленою Миколаївною Семеног і вчителем української мови та літератури Сумської гімназії № 1, учителем-методистом Аллою Василівною Баєвою студенти мали можливість провести неординарне, надзвичайно цікаве та змістовне практичне заняття з методики навчання української мови в загальноосвітніх закладах у формі відеоконференції на платформі Zoom.


Виявляється, урок - це справжній коктейль методів, прийомів, різноманітних цікавих завдань, приправлений родзинкою любові до дітей. А ще існує секретний рецепт того, як приготувати смачний урок мови та літератури. Дуже корисно було дізнатися, що в інстаграмі «можемо жити» не лише ми, але й літературні герої, письменники, критики. А такі популярні для нас котомеми – це справжня чарівна паличка для сучасного вчителя.
     Про результативність проведеного практичного заняття найбільше «говорять» коментарі самих магістрантів:
Зарецька Оксана: «Дуже незвичний формат онлайн-пари, але досить цікаво. Алла Василівна Баєва показала та розказала декілька цікавих прийомів, що допоможуть дітям і нам, учителям, у навчанні. «Смачний» прийом – це щось нове, незвичне та захоплююче. Вдячна Олені Миколаївні Семеног за можливість спілкуватися з новими та неймовірно цікавими людьми, а також, будучи вдома, почувати себе причетною до навчального процесу. Усім щиро дякую та сподіваюся на майбутні зустрічі».
Рябко Тетяна: «Надзвичайно сподобалася така форма проведення заняття. Дякуємо Аллі Василівні за те, що долучила нас і розповіла про «Мовно-літературну кулінарію». Ми дізналися багато нових і сучасних форм роботи».
       Середа Богдана: «Завжди цікаво й корисно знайомитися з яскравими особистостями, які своєю любов’ю до власної справи неодмінно захоплюють оточуючих. Саме такою і була сьогодні гостя нашого заняття Алла Баєва – натхненна, творча, із запалом та вогником в очах. За час зустрічі ми отримали безліч ідей для мотивування учнів до вивчення предмету, а також корисних порад щодо організації уроку української мови та літератури».

Магістранти 252 групи висловлюють щиру подяку Олені Миколаївні Семеног за можливість долучитися до безмежної скарбниці педагогічного досвіду вчителів Сумщини й Аллі Василівні Баєвій за цінні й сучасні поради щодо того, як зробити урок української мови та літератури не лише цікавим і корисним, але й смачним! Відтепер ми не просто вчителі, а педагоги-кулінари!

Немає коментарів:

Дописати коментар